Wideo

Historie opowiadane obrazem zostają z nami na długo. Dzielimy się historiami osób takich jak Ty – pacjentów po udarze i ich opiekunów. Z myślą o Tobie, we współpracy z ekspertami, stworzyliśmy materiały wideo. Mamy nadzieję, że dostarczą fachowej wiedzy w przystępny sposób.

Historia Ani – pacjentki po udarze

– Cześć, jestem Anka. Mam prawie 35 lat. Do udaru doszło u mnie w wieku 31 lat – tak zaczyna się historia Ani, jednej z bohaterek startującej właśnie kampanii pn. Życie po udarze.

Charakterystyczne objawy spastyczności

Jak rozpoznać pierwsze objawy spastyczności? Co powinno wzbudzić czujność?  Czy to, że Twoja ręka jest ciągle zaciśnięta w pięść albo „przyklejona do ciała”, to naturalny odruch po udarze?

Spastyczność – jeden ze skutków udaru

Spastyczność jest to wzmożone napięcie mięśniowe, które dotyka 20-40% pacjentów po udarze mózgu. Jak ją rozpoznać? Kiedy może się rozwinąć? Czy można ją leczyć?

Czym jest udar mózgu

Udar mózgu to nagłe zdarzenie, którego objawy pojawiają się błyskawicznie. Jednak jego konsekwencje są długofalowe. Warto wiedzieć, czym jest ta choroba.

Cele leczenia spastyczności

Cele leczenia spastyczności są inne u każdego pacjenta. Dowiedz się, jak są wyznaczane oraz kto je wytycza.

Życie po udarze – warto walczyć o niezależność

Udar mózgu oddziałuje nie tylko na życie osoby nim dotkniętej, ale także na funkcjonowanie jej opiekunów i bliskich. Życie po udarze mózgu to nowe życie, pełne wyzwań, przed którymi wielu z nas nigdy wcześniej nie stanęło.